ELSTAR TECHNIK - You want. We manage. ELSTAR TECHNIK - Facebook ELSTAR TECHNIK - Twitter ELSTAR TECHNIK - YouTube ELSTAR TECHNIK - Messenger
AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI


Tunel chłodzący (nasza realizacja z 2018 roku)

ELSTAR TECHNIK - wiadomosci
ELSTAR TECHNIK - wiadomosci

Dostarczamy rozwiązania które zwiększają wydajność firm i podnoszą poziom obsługi klienta. Jedną z ostatnich realizacji tego typu jest praktyczny i funkcjonalny tunel chłodzący, zaprojektowany do chłodzenia form w celu optymalizacji procesu produkcyjnego. Dzięki jego zastosowaniu, odlewy szybciej uzyskują pożądaną temperaturę, a produkt końcowy w krótszym czasie może opuścić magazyn i dotrzeć do klienta.

Tunel chłodzący jest przystosowany do pracy w środku hali i składa się z dwóch podzespołów:

Tunelu - wykonanego z giętych blach o grubości 1,5 - 6 mm. Wyposażonego w 3 okna rewizyjne / serwisowe zakryte elementami z poliwęglanu i ustawionego na podstawie z profili zamkniętych. Wewnętrzna rama stanowiąca podstawę dla rolek i band została wykonana z wypalonych blach i profili zamkniętych. Zarówno rolki jak i bandy można swobodnie wyjmować w celach np. konserwacyjnych. Tunel zaopatrzony jest też w system 17 dysz wodnych oraz 10 powietrznych.

Zbiornika - jego głównym zadaniem jest magazynowanie wody wykorzystywanej w procesie oraz chłodzenie jej przez wymiennik ciepła. Zbiornik wykonany został z blach o grubości 2 mm. ze stelażem w środku o grubości 6 mm., który stanowi też podstawę dla wężownicy. Sama wężownica wykonana jest z elementów miedzianych połączonych metodą lutowania.

Data wprowadzenia: 2019.10.15

Powrót do aktualności